Қозғалыс бағытымен тізбектеліп жүру жаттығулары. Бір тізбектен бірнеше тізбекке дейін жүру.
Сабақтың тақырыбы: Қозғалыс бағытымен тізбектеліп жүру жаттығулары. Бір тізбектен бірнеше тізбекке дейін жүру. | Мұғалімнің аты-жөні: Лаханов Уалихан Турбаевич
Күні: |
||||
СЫНЫП:
7а |
№39 Лесбек Жолдасов атындағы ЖОББМ | ||||
Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: | Саптағы және саптағы қозғалыстағы жаттығуларды орындау арқылы оқушылардың жаттығу жасау қабілеттерін арттыру. | ||||
Сабақтан күтілетін нәтиже: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады.
Бір орнында бұрылуды. |
||||
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Бір орында санақ бойнша жүруді. |
|||||
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:
Саптық қадамен жүруді. |
|||||
Тілдік мақсат: | Сабақта қолданылатын термин сөздер:
Бұрылу. жүру |
||||
Ресурстар: | Ысқырық. Жалауша | ||||
Пәнаралық бай-с | АӘД | ||||
Алдыңғы оқу: | Орнында бұрылу жаттығулары. | ||||
САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||||
Сабақ барысы және
жоспарланған уақыт 40 минут |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер | Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері | |||
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
3 минут |
Оқушылардың психологиялық ахуалынқалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру.. | ||||
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ
5 мин |
Саптық жаттығуларын сұрау
|
Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. | |||
ЖАҢА САБАҚ 12 минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады)
Оқушыларға саптағы гимнастикалық жаттығуларға үйрету: Саптық жаттғуды орындау кезінде оқушыларға алаңының бөліктерін сзық бойынша көрсетіп, түсіндіру. Бір орында. – Бір қатардан екі қатарға тұру. – екі қатардан бір қатарға тұру. – Бір қатардан үш қатарға тұрып,қайта бір қатарға тұру. Жүрсте: Оқушыларға тізбекпен жүру саптық алаң сызығы бойымен жүруді түсіндіру. – Оқушылар орнынан тіке алға жүруді орындайды. – Бір тізбектен алаң ортасымен бір тізбекпен жүріп ортадан солға және оңға қарай бір-біден екі жақа сызық бойымен санақ арқалы жүреді. -Оқушылар бір-біреуден ортмен екі тізбекпен жүрді. – Екі тізбекпен ортадан жүруді орындап, солға және оңға қарай екеу-екеуден жүреді. – Сызық бойымен ортадан екі жақтан кеген еку-екуден ортамен төртеу болып жүруді орындайды. Оқушылар дәл осындай тізбектеп жүру арқылы бірнеше тібекке дейін орындай алады. Осы орындалған жаттығуды керісінше орындап, қайтадн бір тізбекке келеді.
|
||||
Санақ бойынша
Жат-ы саптық қадаммен жүру арқалы орындау |
|||||
САБАҚТЫ БЕКІТУ
15 минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға болады)
Саптаық жат-ы тәсілдерін үйрету. |
Дұрыс жауаптарға 1 балл қойылады. | |||
Бір қатардан екі және үш қатарға тұруды орындау | Дұрыс жауаптарға 2 балл қойылады. | ||||
Тізбекпен жүру жаттығуын орындау | Дұрыс жауаптарға 3 балл қойылады. | ||||
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА
5 минут
|
(Оқушыларға келесі сабаққа шолу жасату)
Оқушыларды сабақ барысында жіберген қателіктерін түсіндіру. Бұрылу.Жүруді орындау. |
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады. | |||
БАҒАЛАУ
|
3-5 балл жинаған оқушыларға «3» баға қойылады.
6-8 балл жинаған оқушыларға «4» баға қойылады. 9-12 балл жинаған оқушыларға «5» баға қойылады. |
||||
КЕРІ БАЙЛАНЫС
|
Қортынды бағалау. Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) екі топқа бөлу арқылы
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді оқыту мен оқуға қатысты. 1.Оқушылардың ұйымшылдығы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратбілдім? 2.Оқушылардың сап жаттығуын орындау қабілетін білдім. Келесі сабаққа қандай өзгеріс жасау керек екен. |
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718