«Қазақстан-2050» стратегиялары.
Күні: | Мектеп:№3 Красный Яр көпсалалы орта мектеп-гимназиясы | |
Сынып:9 | Мұғалімнің аты-жөні:Нуралинов Ренат Мусжанович | |
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: | «Қазақстан-2050» стратегиялары.
Зерттеу сұрағы: «Қазақстан-2050» Стратегиясы қандай саяси бағытты белгіледі? |
|
Оқу мақсаты: | 9.3.1.9 Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегияларды талдау | |
Сабақты мақсаты: | Барлық оқушылар:
1.Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегияларға талдау жасай алады. 2.«Қазақстан- 2050» стратегияларының Қазақстан Республикасына тигізетің оң әсерін талдайды. Көптеген оқушылар: Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегиялардың мақсатың анықтайды. Кейбір оқушылар: «Қазақстан-2050» стратегияларының маңыздылығына баға береді. |
|
Бағалау критериі: | Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегиялардың маңызы мен рөлің анықтай алады. | |
Тілдік мақсат: | Тілдік құзіретті дамыту
Пәнге тән лексика мен терминалогия: «Қазақстан-2050»,Стратегия, Экономикалық саясат, кәсіпкерлік, жаһандану. Тындалым:Бейне көрініс тындау Жазылым:Жазба жұмыстарын орындау,кестемен жұмыс |
|
Құндылықтарға баулу: | Индустрия мен иновацияларға негізделген экономикалық өсу. | |
Ойлау дағдылары: | Талдау | |
Тарихи концепті: | Маңыздылық
(Интепритатция) |
|
Пән аралық байланыс: | География | |
АКТ қолдану дағдылары: | Интерактивті тақтаны пайдалану | |
Алдыңғы білім: | «Қазақстан-2030» стратегиялары |
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы:
2 минут
7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,түгендеу.
«Қазақстан-2050» стратегиялары туралы бейнеролик көрсету.Оқушылар бейнеролик бойынша сабақтың тақырыбын ашады.Оқушыларға оқу мақсатың айтып өту. Оқушыларды 4 топқа бөлу.Білім денгейіне қарай. |
Презентатция
Ғаламтор: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
10 минут
8 минут
10 минут
|
1-тапсырма.«Қазақстан-2050» стратегиялары тақырыбына байланысты SWOT талдау әдіс тәсілін пайдаланамын.4-топқа бір тапсырма.
«Смайлик» арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. 2-тапсырма.4-топқа бір тапсырма. Салыстыру кестесің толтыру
3-тапсырма.ЭСӘТ-талдауы 1-топ.Экономика 2-топ.Саясат 3-топ.Әлеуметтік 4-топ.Техналогиялық. Әр топ бірін бірі толықтырып отрады.
|
Кітап | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы:
3 минут |
Үйге тапсырма:Тақырыпты оқу.
БББ-арқылы өздерің бағалау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс,денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс,құндылықтармен байланыс. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топқа бөлу кезіңде саралаудың жіктеу тәсілін пайдаланып, оқушыларды білім деңгейіне байланысты бөлемін.Тапсырманы орындау кезіңде саралаудын диолог және қолдау тәсілін пайдаланып оқушылармен диолог жүргізе отырып қолдау көрсетемін. Әлсіз оқушыларға топтағы белсенді оқушылар көмек көрсетеді. Оқушылар бірін-бірі толықтырып отырады.
|
Бағалау критерилеріне сәйкес оқушылардың жаңа материалға байланысты берілген тапсырмалардың орындалуына байланысты бағаланылады. «Смайликтер» арқылы бағалау оқушылар топтағы үздік оқушыға дауыс беріп бірін бірі бағалайды. | География.АКТ.Партада дұрыс отыруын қадағалау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары қолжетімді ма?
Оқушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау.
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.?
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||