Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Ф дыбысы мен әрпі.

Мухаметченова Жамила Аскаровна

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.2.2.1 Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну 1.2.6.1 мұғалімнің көмегімен әңгімелеу мәтінін/ ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі)/ стилін (көркем және бейкөркем) ажырату
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Мәтіннің тақырыбын анықтайды.

Кейбірі: Автордың  ойын болжап айтады..

 

Жетістік критерийлері  Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

 

Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

 

Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы

 

АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.

 

Тілдік құзыреттілік Кофе

 

Сабақ барысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

 

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Мына сұлу әлемде

Адам өмір сұреді

Үлкен менен кішіге

Күн сәулесін төгеді

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

1 минут

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталуы

14 минут

 

 

 

 

 

Қызықты тапсырма

8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушыларды балмұздақ таяқшасы арқылы 4 топқа бөліп,қайталау мақсатында әр топқа «Доп  лақтыру» әдісін қолданып сұрақтар қою.

1-топ: : «Тазша бала»

2-топ:   «Қожанасыр»

3-топ:  «Қаңбақ шал»

4-топ:   «Алдаркөсе»

Топтар бір- бірін бағалайды

-Балалар кәзіргі заманда адамдар бір –бірімен немен хабарласамыз?

-Телефонмен

— Ия, балалар,дұрыс айтасыңдар!

— Сол телефон деген сөзде бізге таныс емес қандай дыбыс?

—  Ф дыбысы

— Ендеше, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы

—  Ф дыбысы мен әрпі
— «Ф» дыбысын хормен қайталату.
— «Ф» дыбысы қатаң  дауыссыз, көк текшемен белгілейміз.
Телефонның суретін көрсету. Сөзге дыбыстық, буындық талдау жасау.

  • Балалар, телефонның қандай түрлерін білесіңдер ?
  • 5. Оқулықпен жұмыс.

№1 Оқылым

  • Дәптермен жұмыс
  • Фф фа фо кофе кафе ферма

 

Алдардың әні

— Балалар ұлттық кейіпкерлер кімдер екенін білесіңдер ме?

Олай болса «Алдаркөсе мен ұры» туралы мультфильмін еске түсіріп көрейік.(Бейнероликтен мультфильмінен үзінді көрсетіледі.

 

Топпен жұмыс.

І топ. «Тазша бала» тобы

1 ші тапсырма бойынша сөздерден сөйлем құрау

ІІ топ. :   «Қожанасыр» тобы

№2 Мәтінді ары қарай жалғастырыңыздар.

Бірде Қожанасыр келе жатып, жолдан ұялы телефон тауып алды….

ІІІ топ. «Қаңбақ шал» тобы

Кеспе буындардан сөздер құрастыру

ІV топ: “Алдаркөсе» тобы

 «Алдаркөсе мен ұры» мультфильмін естеріңе түсіріңдер.Берілген суреттер бойынша әңгімелеп көріңдер.

Топтық жұмысты әр топтар бір- бірін бағалайды.

Шығармашылық тапсырма (қосымша ретінде)

Өздеріне ұнайтын ертегі кейіпкерлері жайында  мәлімет жинау.

 

 

 

«Бағдаршам»

«Смайлик»

«Аяз аталар»

«Көліктер»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәтіне арналған жинақ

 

Ұлттық кейіпкер-лердің  суреттері.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Оқушылар өздеріне сабақтан әсерлерін айта отырып, қолындағы таяқшасын барлығы маған ұнады,түсіндім десе « Асыққа», кейбір түсінбеген жерлерім бар десе «Тоғызқұмалаққа», ештеңе түсінбедім десе «Бәйге жарысына» салады.

 

 

 

 

Ұлттық ойындардың суреті «Асық», «Тоғызқұмалақ», «Бәйге жарысы»

 

 

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *