Қосу жəне азайту. /Мектептегі спортзал

Пән: Математика Мектеп: №177
Күні: 18.11.2019ж Мұғалімнің аты-жөні: Абсахиева  М
Сынып: 2б Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны:0
Бөлім Екі  таңбалы сандарды қосу жəне азайту. Жүздіктер. Есептер
Сабақтың тақырыбы Қосу жəне азайту. /Мектептегі спортзал

 

Сабақтың оқыту мақсаттары 2.1.2.5. **Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктерді  қосу жəне азайту.

2.1.2.8.  Екі   таңбалы  сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану.

Сабақ мақсаттары Барлығы: екі таңбалы сандарды қосу және азайтуды баған түрінде орындайды. Көбі: екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін ретімен түсіндіре біледі.  Есептеулерде жылдамдық танытады. Кейбірі: шығармашылық тапсырмаларды орындайды.
Бағалау критерийлері Екі таңбалы сандарды қосу және азайтуды баған түрінде орындайды. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін ретімен түсіндіре біледі.
Құндылық Білімге қызығушылығын арттыру
Пәнаралық байланыс Қазақ тілі, дене шынықтыру
Алдыңғы білім Екітаңбалы сандарды қосады және азайтады.
Жоспар
Уақыт Жоспарланған жұмыс түрлері Ресурстар
Сабақтың басы

2 мин

1.      Ширату жаттығуы. «Қайырлы күн!» жаттығуы.  3 тілде бір-біріне тілек тілейді.

Қайырлы таң! Доброе утро! Good morning!

2.      Үй тапсырмасын оқыту. № 4 ә)

ҚБ. Мадақтау.

Сабақ мақсатын хабарлау

 
Сабақтың ортасы

35 мин

 

МК;Ұ;Ө;Қ) «Қара да дәлелдеп көр»

№ 1. Түсіндіре отырып есепте.

 

 

ҚБ. Мадақтау

 

 

(МК; Ж; Қ) «Ой бөліс» ә) Түсіндіре отырып, баған түрінде есепте.

1-топ                                 2-топ                       3-топ

35см + 55см                 24см + 36см             80см — 45см

90см —  48см                 90см — 36см             50см — 23см

36см + 44см                 13см + 77см            68см — 42см

ҚБ. Бағдаршам.

(МК;Ұ;Қ) «Кім жыддам?» Қай баланың добы торға түсетінін анықта.

Амалдарды  орындата  отырып 37  санын  шығару  керек

 

 

ҚБ. Смайлик                                                                                       .

Сергіту сәті.

 

 

 

 

 

 

МК;Ж;Қ) № 3. Есеп құрастыр.  Тақтамен  жұмыс

Шешуін  шешу, жауабын  жазу

 

. Қол соғу.

 

(МК;Ө;Қ) № 4. Есепті шығар.  Топпен  жұмыс

Шартын  құру, шешуін шешу, жауабын  жазу.

Мектеп спортзалында 22 футбол добы, ал оған қарағанда 19-ы артық теннис добы бар. Спортзалда барлығы неше доп бар?

 

 

 

ҚБ. Смайлик.

 

 

(Ө;Қ) № Теңдеулерді шеш. Жұппен  жұмыс

1 – топ                      2 – топ             3 – топ

23+у꞊88                   х+25꞊48            67-у꞊45

45+х꞊95                   у — 30꞊56           59-у꞊11

 

ҚБ. Мадақтау.

 

 

 

 

МК;Ө;Қ) № 5. Заңдылықты анықта және қатарды тағы 3 санға жалғыстыр.

 

 

 

 

 

 

Оқулық, суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3 мин

Үйге тапсырма. № 8

Кері байланыс.  «Еркін  микрофон»

— Бүгінгі сабақта нені қайталадық?

Рефлексия. Не үйрендім? Не қызықты болды?

 
Қосымша ақпарат
Дифференциация – Сіз оқушы-ларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары  оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы  қандай болды? Дифференциация-ны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

 
Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

 

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

 

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *