Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі.

 

18.01.2018ж

 

Биология

Жаксигулова Самал Урдековна

8- сынып

 

Сабақтың тақырыбы:

Subject  of  the lesson:

 

Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі.

Сабақтың мақсаты:

Адамның  қанайналым мүшелерімен танысады. Жүректің құрылысы, жұмысы және оның реттелуі  білу.

Тілдік мақсат:

Language objective

Терминдерді есте сақтайды. Сұраққа 2 тілде жауап береді.

Оқу нәтижесі:

·         Қанайналудың маңызын біледі;

·         Адамның  жүрегінің құрылысымен танысады;

·         Жүрек жұмысы туралы түсінік алады;

·         Күнделікті өмірмен байланысты іс-тәжірибелерде өз білімдерін қолдана білу дағдысы қалыптасады.

·         Оқушылар ағылшынша сөйлеп үйренеді.

·         Терминдер үйренеді.

Негізгі идеялар:

Сындарлы оқытуда тиімді әдіс-тәсілдер қолдану.

Оқыту әдіс-тәсілдері

СТО, жас ерекшелік физиологиясы, диалог, жаңа әдіс-тәсілдер: топтық жұмыс, АКТ

Сілтеме:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

8-сыныпқа арналған  биология  оқулығы; YouTube бейнежазба

 

Тапсырмалар:

  • Топтық тапсырмалар; Биологиялық диктант, тірек-сызба тапсырмасы.

Ресурстар

Resources

 

А-4 ақ қағаз, маркер, оқулық, слайд, YouTube бейнежазба

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І Ұйымдастыру   
I Organization   
3 minutes

 

 

   Амандасу  Good  morning  students!

          Sit down!

          We’ll start our lesson! Let’s go to the group.

Оқушыларды таратпа қағаз арқылы 4 топқа бөлу

Оқушылар топқа бөлінеді.

1топ:  Иммунитет- Immunity

 2 топ:  Эритроцит- erythrocytes

3 топ:  Лейкоцит- Leukocyte

4 топ:  Тромбоцит- Thrombocytes

ІІ Үй тапсырмасын тексеру  (10 мин)

 

«Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы «Қан» туралы білімдерін тексеру

 

Оқушылар сұраққа жауап беріп, ұпай жинайды. Топ басшысы ұпай санын жазып отырады.

Points— ұпай

ІІІ Жаңа сабақты меңгеру 15 minutes

Mastering a new topic

Brain attack— миға шабуыл

Жүрек туралы видео көреді. 5мин

Тақырыпты ашып, жаңа сабақты меңгереді.

Кластер құру

1-топ: Жүректің құрылысы

2-топ:  Жүректің жұмысы

3-топ: Жүректің жұмысының реттелуі

 4-топ: Қан тарауын қайталау

Оқушылар жаңа тақырыпты видео арқылы түсінеді.

Жаңа терминдерді дәптерге жазып алады.

Қан құю —Blood transfusions,

қан топтары-  blood groups

ЖИТС-  AIDS                         Донор- Donor                     Рецепиент –Recipient

Резус- фактор- Result Factor

ІV Жаңа сабақты бекіту

ІVApproval   5 minutes

Кім жылдам? Әр топ қан топтарына қарай донор ойынын ойнайды. Өзіне донор табады, сұрақ қояды.

Әр топтан 2 оқушы шығып ойнайды

V Үй тапсырмасын беру  (2 мин)             Home task 2 minutes

&33;  Термин дәптерге осы уақытқа дейінгі термин сөздерді жазып келу, жаттау

Үй тапсырмасын жазып алады.

VІ  Бағалау

  Evaluation   2 minutes

Оқушыларды бағалау. Марапаттау.

Бағалану, өз ойларын айту.

VІІ Қорытындылау

Summary  3 minutes

Reflexes

Сабақты қорыту.Рефлексия алу.

Рефлекция  Сұрақ сабақ түсінікті ме, не білдің?

 «Не қызық болды?» сұрағына кері байланыс, рефлексия жазады.

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *