Еңбекпен тапқан тиын

Қыс       Қысқа мерзімді жоспар

                       Әдебиеттік оқу

                  Ортақ тақырып: Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті

Бөлімше: Еңбекпен тапқан тиын

Сабақ:

Мектеп: №34 орта мектеп

Күні: 16.02.17ж

Мұғалім: Бахтиярова С .Б

Сынып: 3»Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

 

 

 

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу мақсаттары

Сабақтың мақсаты: Мәтіннің мазмұнын идеясы ашу. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Еңбекке деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды еңбексүйгіштікке, үлкенді сыйлай білуге тәрбиелеу.

Бағалау критерийлері

Тақырыпты өмірмен жақын байланыстыру ,еңбектің арқасында  неге жететінін біліп жүру

Дескрипторлар

Еңбектің арқасында қандай  дәрежеге жететінін толық түсінеді,әр адамның еңбегі арқалай екенін біледі

Мазмұнын оқу арқылы бір саты жоғары көтеріледі

Еңбектеніп жасаған жұмыстарын  көрсетеді

Тілдік мақсат

Тірек сөз: еңбектің жаны тәтті,жалқаудың жаны тәтті

Алдыңғы оқу:

 

                                                           Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау.

Келген қонақтармен амандасу

Біз бақытты баламыз

Күнде бестік аламыз

Қуанады бізбен бірге

Үйде ата-анамыз

Топ басшыларын сайлау.

«Алтын ереже» қабылдау

Стикерлермен әркім таңдап алған тобына отырады

«1-топ»,

 «2-топ»,

«3-топ»,

 

 

Ортасы

Психологиялық ахуал

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де.

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге!

 

Үй жұмысы : «Ер еңбекпен сынарады мазмұндау»

 

Оқушылар  тақырып бойынша мазмұнын айтады

             Жаңа сабақ

Еңбек туралы біраз мағлұмат беру.

 

 жұптық  жұмыс.

 

Барлығы дауыстап мәтінді оқиды ,әр топтан түсінгендер орындарынан тұрып айтып шығады

Кері байланыс «бес саусақ»

 

Венн диаграммасы :Жақсы әдет пен жаман әдет

 

 

 

 

Дәптермен  жұмыс :Ертегіні арғарай өз беттерінше жалғастырадыЖАҚСЫ ӘДЕПКЕ:
Амандасу, әдептілік, инабатты, ізгілік, сыйластық, жомарт, әдепті, білімді, тәртіпті, ұқыпты, шыншыл.
ЖАМАН ӘДЕПКЕ:
Надандық, әдепсіз, тіл алмайтын, өтірікші, нашар оқитын, мақтаншақ осылар жатады

Топпен жұмыс:

1-  Қандай ақша түрін білесіңдер

2-Ертегіні сахналаңдар

3-Өз еңбегімен тапқан ақшаңды қайда жаратар едің

 

Сергіту сәті

Кір жаю ойыны

Оқушылар өз білімдерімен ,еңбетеріме н сұраққа жауап беріп бірт індеп кірлерін жіпке жаяды

Бағалау. Кері байланыс.

Жұптық жұмыс.

1-Баланың қимыл іс -әрекеті

2-Анасының баласына жаны ашуы

3-әкесі қалай риза болды ұлына

Бағалау. Кері байланыс.сонымен бүгінгі сабаққа байланысты сұрақтар қойылады  жауаптарға байланысты бағаланады

 

Сабақты бекіту. Ертегінің тағы қандай түрлерін білесіңдер.

Қулықтан ештеңе шықпайды бұл распа ?

 

 

Шаттық шеңберіне түрып тілек айтылады

 

 

 

 

 

Электронды оқулық

 

А3 форматта суреттермен түсіндіру

 

 

 

Кітаппен жұмыс

 

 

 

 

А3 форматта

 

 

Дәптермен жұмыс

 

 

 

 

 

А3 — форматы

 

 

 

 

Электрондық оқулық

 

 

 

 

 

А3-форматы

 

 

А3 — форматы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Электронды түрде

 

А3 форматы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А3 форматы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соңы

«Жеміс ағашы»

Кері байланыс: «» оқушылар алма суретін жапсырады. «жасыл түс» — түсіндім,

«сары түс» — түсіндім,бірақ сұрақтарым бар,

«қызыл түс» — түсінбедім.

«Жеміс ағашы» жасыл,сары,қызыл

 А3 форматта

                                                       Қосымша мәліметтер

Саралау–оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Жекелеген оқушыларға

көмек көрсету, сұрақты қайталау,

бағыт беру, жолдасының көмегін ұсыну.

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Топтың жалпы ұпайын

есептеу, топтық жұмысты

тексеру, ойын барысында көршісіне қолдау көрсету,

белсенділік таныту…….

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді жоспарлау:

А оқушы: толық мәтінді айтып шығады,білгенін толық қосады сұрақтарға толығымен жауап береді,тапсырманы толық орындайды

В оқушы: өз ойын толық жеткізеді.тапсырманы орындайды

С оқушы:  тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен жасайды. 

Пәнаралық байланыс:

Музыка, дүниетану.

Денсаулық және қауіпсіздік:

Сергіту жаттығу

орындалады, қимылға

түседі. Жазу барысында

дұрыс отыруы

қадағаланады.

АКТ мен байланыс:

видеожазба, электронды оқулық пайдаланылады.

Құндылықтармен байланыс:

шыдамдылыққа, еңбекқорлыққа үйренеді,

бірін-бірі тыңдау, қолдау көрсету, көмектесу

дағдылары  жетіледі.

 

 

 

        Рефлексия

Өз  сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды

пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап

 беріңіз.

Сабақтың мақсаты мен

 оқу мақсаттары орындалды ма?

Толық мазмұн айтылды ,барлық тапсырмаларды  жақсы орындады

Бүгін оқушылар не

үйренді?

Ата-анасына ешқашан өтірік айтпау ,айтқан сөздерін екі етпеу.Бұл тақырыпты өмірмен көп байланысы бар екенін толық түсінді

 

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Сабақтың тақырыбы қызық болғандықтан өтте керемет өтті оқушыларға пайдалы кеңестер көп айтылды

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Барлық тапсырмалар тақырыпқа сай болып өтті

Уақытты қалай пайдаландым?

Барлық тапсырмалар орын орынымен уақытылы орындалды

Жоспарыма қандай

өзгеріс енгіздім және

неге?

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *