Айналамыздағы әлем туралы жазу

Пән:  Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4. Туған өлкем

Күні: 18.01.2018

Сынып: 2 А

Мектеп: Шолаққарғалы  ауылындағы негізгі  орта мектеп  КММ

Мұғалімнің аты-жөні:Турап  М

Қатысқандар саны:12

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Айналамыздағы әлем туралы жазу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.5.1.5 мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсіну және сақтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:  мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және сақтайды.

Көптеген оқушылар: үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және сақтайды.

Кейбір оқушылар:  мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша жай сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын түсінеді және толықтай сақтайды.

Бағалау критерийлері

 

Сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын сақтайды.  

Тілдік мақсаттар

 

Неткен, қандай, сондай, сұлу, көркем, туған өлкем, мейрамхана, қонақ үй, таза, жақсы көру

Құндылықтарды дарыту

 

 

Құрмет көрсету

Пәнаралық байланыстар

 Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

 

Туған жері туралы әңгімелей алады. .   

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

5 мин

(Ұ) Қызығушылықты ояту. «Қадамдар» ойыны. Оқушылар «Менің елім» тақырыбында сөйлемдер айтып, қадамдар жасайды. Бір сөйлем – бір қадам.

 

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

 

Сабақтың ортасы

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

(Ж) «Адасқан сөйлемдер». Оқушылар берілген сөйлемдерді дұрыс құрастырады.

 

1)      менің / туған / жерім / Қазақстан

2)      менің / елімнің / табиғаты / сұлу

3)      менің / туған жерімде / мөлдір / өзендер мен көлдер / биік / таулар / қалың / ормандар / көп.

4)      менің  / қалам / таза / және / әдемі

5)      менің / үйімнің / қасында / дүкен / және / дәмхана / бар

 

(Ө) «Мен білемін!»  Оқушылар берілген тапсырмалардың біреуін таңдап орындайды. Тапсырмалар қиындық деңгейіне сай сараланған. Қандай тапсырманы таңдайтынын оқушының өзі шешеді.

 

1)      Сұрақтарға жауап бер.

·         Сен қай елде тұрасың?

·         Сенің еліңде қандай жануарлар мекендейді?

·         Сенің еліңнің табиғаты неліктен әсем?

·         Сенің үйіңнің қасында не бар?

 

2)      Сөйлемдерді оқы. Дұрыс/ бұрыстығын анықта. Бұрыс сөйлемдерді дұрыстап жаз.

·         Менің елім – Көкшетау.

·         Менің елімде мөлдір таулар, қалың өзендер, биік ормандар көп.

·         Мен Көкшетау қаласында тұрамын.

·         Менің қалам биік және таза.

·         Менің үйімнің қасында саябақ пен мектеп бар.

 

3)      Берілген сөздермен сөйлем құрастырып жаз.

·         ел, табиғат, қалың, таза, қасында.

 

Дескриптор:

·         сөйлем құрылысын сақтайды;

·         бас әріп пен тыныс белгілерді қолданады.

 

Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.

 

Жасыл түс – жеңіл болды

Сары түс – аздап ойландырды

Қызыл түс – қиын болды

 

(Т) «Тыныштықтағы хат». Оқушылар табиғатқа қатысты сөздерді қолданып, бір-бірімен сөйлеспей сөйлемді жалғастырып жазады. Топтардың жазған сөйлемдеріне баға береді. Топтар арасында ең үздік шыққа жұмыс таңдалады.

 

Дескриптор:

·         Сөйлемді толықтыра алады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

5 мин

Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.

Related image

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

 

Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *